Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua, Am 2 copii casatoriti,cu familii,plecati cu ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua, Am 2 copii casatoriti,cu familii,plecati cu ani in ...

Buna ziua,
Am 2 copii casatoriti,cu familii,plecati cu ani in urma din tara..unul in sudul,altul in nordul globului pamantesc.Greu de rezolvata succesiunea apartamentului meu dupa deces./Durata unei succesiuni,a unei vanzari la care amandoi sa participe in timp scurt,cat pot lipsi ca cetateni cu serviciu departe unul de altul /.
Intrebare:
As putea sa fac un act notarial,la avocat ca aceste probleme,in viitor, sa fie cat mai acceptabile pt. ei .Ar fi necesara acum prezenta lor deodata,poate pe rand ?Cum as putea in continuare locui in apartament si proceda la incheierea vreunui contract de exemplu- de utilitati ?
Complicat...poate ma sfatuieste cineva autorizat .
Multumesc anticipat !
Nu prea se înțelege ce anume doriți.
Ați amestecat succesiunea cu vânzarea, cu contractele la utilități...
~ Conținut șters la cerere ~
Multumesc mult,pe undeva judecam la fel,speram sa fie ceva ce nu stiu...toate cele bune va doresc !
Multumesc Raluk...intrebarea a gasit un raspuns conform intrebarilor mele clare .
As putea sa fac un act notarial,la avocat ca aceste probleme,in viitor, sa fie cat mai acceptabile pt. ei .Ar fi necesara acum prezenta lor deodata,poate pe rand ?

Nu stiu ce vi s-a parut dvs clar din aceasta intrebare...