Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Bună ziua, am divorțat eu am un imobil pe numele ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Bună ziua, am divorțat eu am un imobil pe numele vechi și ...

Bună ziua, am divorțat eu am un imobil pe numele vechi și acum as vrea sa îl vând, la divorț a fost totul amiabil fără partaj fără pretenții, Acum dacă vreau sa vand trebuie sa fie și fostul sot?
buna ziua,
Ce inseamna: "pe numele vechi" ?
Adica numele dinainte de casatorie? Sau numele din timpul casatoriei?
Imobilul este bun comun sau a fost cumparat de dvs. inainte de casatorie?
Nu conteaza pe ce fel de nume purtat il aveti, ci de cand il aveti. De dinainte de casatorie? Sau din timpul casatoriei?
Daca e de dinainte de casatorie, e bun propriu si il puteti vinde.
Daca e din timpul casatoriei e nevoie de partaj si sa va revina apartamentul. Sau de acceptul fostului sot pentru vanzare.