Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... As dori sa stiu cine are dreptul si in ce temei legal, ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

As dori sa stiu cine are dreptul si in ce temei legal, daca stiti, ...

As dori sa stiu cine are dreptul si in ce temei legal, daca stiti, sa foloseasca inregistrarile video din holul unui bloc de locuit. Cine si pentru ce poate solicita date despre mine ca persoana fizica, proprietar al unui apartament si in ce conditii firma de monitorizare video le poate furniza cuiva si cum. Stiu ca imi e protejata imaginea si doar in caz de infractiuni politia la cere dar poate ma insel.
Adica nu cere administratorul sa vada la ce ora am iesit eu din casa si firma de monitorizare video i le da. Asta nu cred ca e legal, el fiind nimeni in acest context, fara drept adica.
Astept raspunsul dvs.
Exact! Daca s-a intamplat o infractiune, se cer imaginile. Dar se cer imaginile din ziua "X", poate si de la ora "YY" daca se stie. Ca erati in imagini in acel moment, e o intamplare.
Manuela Rășină, administrator