Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Am un Certificat de actionar,de la marea privatizare ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Am un Certificat de actionar,de la marea privatizare ,primit ...

Am un Certificat de actionar,de la marea privatizare ,primit cadou,dar uitat in sertar printre alte documente.Cum pot intra in posesia actiunilor,daca cel ce mi l-a daruit a decedat intre timp,iar societatea emitenta este listata la bursa ?
Trebuie sa va adresati la Depozitarul central.
Gasiti informatii utile aici: [ link extern ]
Multumesc,dar e prea complicat pentru mine,nu ma descurc,