Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună seara!am și eu o întrebare vă rog.Am vândut ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună seara!am și eu o întrebare vă rog.Am vândut casa și ...

Bună seara!am și eu o întrebare vă rog.Am vândut casa și momentan am cumpărat doar terenul pe care vreau curând să construiesc o casă. Acest teren se află în alt județ decât am avut casa, deci și cartea de identitate.
Pot să solicit carte de identitate sau ceva provizoriu până construiesc casa?? Va dura ceva construcția casei. De asemenea vreau să schimb și nr de înmatriculare al mașinii pe județul nou unde am cumpărat terenul. Terenul are un certificat de urbanism unde specifică admisia construcțiilor de locuințe pe el. Mulțumesc!
manrsr, utilizator
Nu puteti.
La Politie o sa vi se solicite actul de proprietate, ca dovada a domiciliului, iar in contractul dvs nu apare nicio constructie.
Aspect, care, cu siguranta va fi observat de functionarul respectiv.
Mulțumesc!