avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 624 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua! Sotul meu detine un apartament impreuna cu ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua! Sotul meu detine un apartament impreuna cu tatal lui ...

Buna ziua! Sotul meu detine un apartament impreuna cu tatal lui in care locuim cu copiii
,fiecare avand jumatate din el.Tatal lui vrea sa iasa din diviziune, iar noi sa-i cumparam partea, dar problema e ca noi nu dispunem de banii acestia. Daca nu ajungem la o intelegere, ce se poate intampla sau ce solutie se poate gasi ptr noi.
Cel mai recent răspuns: gi-jane2 , moderator 12:30, 25 Iulie 2022
se vinde si se impart banii, alta solutie nu e.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Divort,propietar si uzufruct covadonga covadonga buna seara.am o nelamurire.parintii mei sant divortati din urma divortului mama mea a devenit proprietar a apartamentului in care stau amindoi parintii,tatal ... (vezi toată discuția)
Partaj apartament alel alel Buna ziua, Am mai multe nelamuriri in ceea ce priveste partajul parintilor mei. Au impreuna un apartament, sunt divortati, iar mama mea locuieste in chirie ... (vezi toată discuția)
Mostenire mama si fiu 5322 5322 dupa succesiunea de la decesul tatalui meu a rezultat ca eu am certificat de mostenitor pentru jumatate din apartament mama mea cedandu-mi partea tatalui deci ... (vezi toată discuția)