avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 569 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua Sunt angajata a unei societati iar prin ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua Sunt angajata a unei societati iar prin decizia angajatorului ...

Buna ziua
Sunt angajata a unei societati iar prin decizia angajatorului sunt responsabil cu transmiterea catre ITM a Registrului General de Evidenta a Salariatilor.
In baza acestei decizii am primit de la ITM user si parola.
Noul meu sef imi cere sa ii comunic si lui aceste date ( user si parola ) pt a putea accesa si el portaul REges
Intrebarea mea este daca poate sa imi ceara acest lucru ( legal ) si daca eu trebuie sa i le dau
Multumesc!
Cel mai recent răspuns: mmarianne , utilizator 19:21, 26 Iulie 2022
Datele user si parola sunt individuale si se acorda de catre ITM ca atare.
Daca insista, cereti-i sa va dea scris si puteti sesiza apoi, ITM.
userul si parola nu sunt individuale ... este eronata informatia .

Userul si parola apartin angajatorului care , potrivit legii , desemneaza persoana responsabila cu REVISAL-ul.
multumesc

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Completare si vizualizare reges rusumona rusumona salariile trasmise pe reges pot fi vizualizate? nu stiu ce salarii a incarcat contabilul unei firme ..daca a transmis ultima modificare din revisal multumesc! (vezi toată discuția)
Operare in revisal ela1987 ela1987 Buna ziua, va rog daca ma poate ajuta cineva cu o informatie: in cazul unui SRL administratorul poate opera in revisal fara a fi nevoit sa incheie un contract ... (vezi toată discuția)
Contract de munca lyly64 lyly64 Buna ziua, VA ROG MA AJUTATI CU PROCEDURA OPERAŢIONALĂ GENERALĂ COMPLETARE SI TRANSMITERE - ... REVISAL (vezi toată discuția)