Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua Sunt angajata a unei societati iar prin ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua Sunt angajata a unei societati iar prin decizia angajatorului ...

Buna ziua
Sunt angajata a unei societati iar prin decizia angajatorului sunt responsabil cu transmiterea catre ITM a Registrului General de Evidenta a Salariatilor.
In baza acestei decizii am primit de la ITM user si parola.
Noul meu sef imi cere sa ii comunic si lui aceste date ( user si parola ) pt a putea accesa si el portaul REges
Intrebarea mea este daca poate sa imi ceara acest lucru ( legal ) si daca eu trebuie sa i le dau
Multumesc!
Datele user si parola sunt individuale si se acorda de catre ITM ca atare.
Daca insista, cereti-i sa va dea scris si puteti sesiza apoi, ITM.
userul si parola nu sunt individuale ... este eronata informatia .

Userul si parola apartin angajatorului care , potrivit legii , desemneaza persoana responsabila cu REVISAL-ul.
multumesc