Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Tichete masa munca de la domiciliu? In ce lege se ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Tichete masa munca de la domiciliu? In ce lege se stipuleaza, ...

Tichete masa munca de la domiciliu?

In ce lege se stipuleaza, daca se stipuleaza, faptul ca salariatii cu munca la domiciliu nu beneficiaza de tichete de masa, in conditiile in care Codul Muncii prevede la art. 110. urmatoarele:
salariatul cu munca la domiciliu se bucura de toate drepturile recunoscute prin lege si prin contractele colective de munca aplicabile salariatilor al caror loc de munca este la sediul angajatorului.
Vedeți Normele metodologice de aplicare a Legii nr. 165/2018 privind acordarea biletelor de valoare, din 28.12.2018 adoptate prin HG nr. 1045/2018, art.7