avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 688 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Cum îmi pot vinde cartea fără editură? Bună ziua! ...
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Cum îmi pot vinde cartea fără editură? Bună ziua! Am scris ...

Cum îmi pot vinde cartea fără editură? Bună ziua! Am scris de curând o carte și aș dori sa o vând. Mă interesează cum pot face acest lucru legal? Detin o Intreprindere Individuala (frizerie). As putea declara veniturile obținute din vânzarea cărții prin declarația unica sau prin firma? Cum as putea proceda?

Alte discuții în legătură

Venituri de pe urma scrierii unei carti paultrefu paultrefu Bună ziua! Mă puteți îndruma într-o situație? Am scris o carte și în curând aș dori să o trimit la tipografie și să încep să o vând. Cum aș ... (vezi toată discuția)
Venituri legale din publicarea unei carti Gabriel50 Gabriel50 Buna ziua, Am scris o carte, eu detin drepturile de autor, ISBN si tot eu discut cu tipografia. Nu ma intereseaza sa lucrez cu o editura, pentru ca nu am ... (vezi toată discuția)
Frizerie intreprindere individuala cu doua locuri ale activitatii paultrefu paultrefu Buna seara! Am o frizerie intreprindere individuala si de curand am mai deschis un punct de lucru. Eu imi tin singur contabilitatea. Intrebarea mea este: Ce se ... (vezi toată discuția)