Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Se poate folosi un card virtual ING pentru a primi ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Se poate folosi un card virtual ING pentru a primi salariul ?

Nu stiu daca am nimerit catergoria corecta . Daca este categoria gresit rog un moderator/admin sa nu-mi stearga intrebarile si sa le mute in categoria potrivita.
Am cateva intrebari si sper sa fie cu putinta ca cineva sa stie sa ma lamureasca. Pot sa imi fac un card virtual ING pentru salariu ? Este vreo diferenta dintre cardul virtual ING si cel pe care ti-l faci la o banca ? Trebuie sa ai deja cont bancar pentru a crea un card virtual sau poti sa-l faci si gata il poti folosi ?Poate angajatorul sa refuze sa-ti vireze salariul daca ai card virtual ?
Platile nu se fac intr-un card, se fac intr-un cont bancar (d-ala cu IBAN).
tgeorgescu, utilizator