avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 242 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Vechime necesară pentru concurs de muncitor calificat ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Vechime necesară pentru concurs de muncitor calificat IV

Bună ziua,
Vă rog frumos să îmi spuneţi ce vechime minimă trebuie trecută la condiţiile de participare a unui concurs pentru ocuparea unui post de muncitor calificat IV la o instituţie publică.
Vă mulţumesc
Cel mai recent răspuns: alexj17 , utilizator 09:25, 29 Iulie 2022
Instituția angajatoare decide vechimea vechimea minimă pentru înscrierea la concurs.
În baza cărui document legislativ decide vechimea?
Ce anume trebuie solicitat? Vechime în muncă sau în specialitatea studiilor?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Salariu bugetari (muncitor calificat) RG33 RG33 Buna ziua ! In urma unui concurs, am obtinut un post ''muncitor calificat'' intr-o unitate bugetara. Am vazut ca sunt 4 forme de incadrare: [b]Muncitor ... (vezi toată discuția)
Modificare conditii specifice concurs contabil sef hp777 hp777 Buna ziua. Doresc sa stiu daca o institutie de aparare si ordine publica, care organizeaza un concurs de contabil sef are ca si conditii specifice pt. postul ... (vezi toată discuția)
Experienta fara carte de munca danapantea danapantea Buna ziua, Va prezint urmatoarea situatie, in vederea participarii la concurs pentru ocuparea unui post de conducere in cadrul administratiei publice ... (vezi toată discuția)