Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Vechime necesară pentru concurs de muncitor calificat ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Vechime necesară pentru concurs de muncitor calificat IV

Bună ziua,
Vă rog frumos să îmi spuneţi ce vechime minimă trebuie trecută la condiţiile de participare a unui concurs pentru ocuparea unui post de muncitor calificat IV la o instituţie publică.
Vă mulţumesc
Instituția angajatoare decide vechimea vechimea minimă pentru înscrierea la concurs.
În baza cărui document legislativ decide vechimea?
Ce anume trebuie solicitat? Vechime în muncă sau în specialitatea studiilor?