Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Buna seara! Va rog sa ma ajutati cu o informatie ...
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Buna seara! Va rog sa ma ajutati cu o informatie referitoare ...

Buna seara! Va rog sa ma ajutati cu o informatie referitoare la cadrul legal pentru urmatoarea speta. In luna iulie 2022 s-a depus la un inspectorat şcolar judeţean o sesizare cu privire la anumite aspecte semnalate verbal de către părinţi ai unor preşcolari. Acestea fac referire la elemente ce s-au petrecut în septembrie 2021 (opţionale, cuantum hrana etc). E normal sa formuleze o sesizare in iulie cu privire la presupuse nereguli de acum 10 luni? Exista o baza legala pe care o pot invoca in aceasta situatie? Multumesc!
~ Conținut șters la cerere ~
Multumesc mult!