Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Inselaciune Buna ziua...am mare nevoie de ajutorul ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Inselaciune Buna ziua...am mare nevoie de ajutorul vostru in ...

Inselaciune
Buna ziua...am mare nevoie de ajutorul vostru in rezolvarea unei probleme
Acum ceva timp i-am dat o suma de bani unei cunostiinte pentru a investi la bursa fara nici un fel de contract
Persoana careia i-am dat banii intre timp si -a deschis firma si ia bani de la oameni si ii investeste pentru ei(cu contract)
Baiatul daca reuseste faca profit din acea suma isi opreste el 15% din castin iar restul ii restituie
Eu cand i-am dat banii nu am semnat nimic dar am dovezi in telefon ca i-am dat acea suma de bani plus toate conversatiile cu el legat de bursa
Mi-a facut in 4 luni de zile ceva profit...am vrut sa ma retrag de tot...sa imi retrag banii investiti si profitul
Acuma baiatul ma tot amana de ceva timp ca nu intra banii mei...au trecut 30 si ceva de zile...imi tot spune ca sunt intarzieri
Am verificat platforma unde investeste el si acolo scrie ca in maxim 7 zile lucratoare banii ar trebui sa fie in cont
Intrebarea este....ce pot face ca sa imi recuperez banii??
Ii pot face plangere pentru inselaciune??
Nu ma intereseaza altceva decat sa imi recuperez suma investita
Va rog sa ma ajutati
Multumesc
~ Conținut șters la cerere ~
Multumesc pentru raspuns
Suna nu s-a pierdut in tranzactii neprofitabile...din potriva...am si 4300 de euro profit.
In acest moment imi doresc doar suma investita inapoi
Ce ma sfatuiti sa fac??
Conform celor spuse de el am profit si pot sa dovedesc asta pentru ca am toate conversatiile salvate in telefon