Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Drepturi - Mama a divortat, dupa care a trait cu un ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Drepturi - Mama a divortat, dupa care a trait cu un alt barbat care de la ...

Mama a divortat, dupa care a trait cu un alt barbat care de la 10 ani m-a crescut ca un tata. Acest barbat (tata adoptiv) a murit. Parintii ei au fost bogati si din acest motiv a beneficiat de drepturi potrivit Legii 118/1990. Nu s-a casatorit cu mama, doar au trait impreuna 33 de ani. Eu, ca fiu vitreg, beneficiez de drepturi potrivit legii de mai sus ?
Elena Andreea, administrator
~ Conținut șters la cerere ~
De pe urma acestuia, dumneavoastra nu beneficiati de nimic deoarece nu sunteti ruda cu acesta.