avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 593 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Bună ziua dacă am lucrat pana in luna mai și apoi ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Bună ziua dacă am lucrat pana in luna mai și apoi mi-am băgat ...

Bună ziua dacă am lucrat pana in luna mai și apoi mi-am băgat demisia aflând după aceea ca sunt însărcinată pot beneficia de indemnizație creștere copil???Eu am început lucru în octombrie 2020...
Ultima modificare: Vineri, 5 August 2022
Oana8181, utilizator
Cel mai recent răspuns: Oana8181 , utilizator 19:10, 9 August 2022
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Trebuie sa aveți 12 luni lucrate in ultimele 24
Care este data nașterii copilului,?
Ianuarie
Ianuarie

Cornel Vasile a scris:

Care este data nașterii copilului,?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Indemnizatie creștere copil bună seara, am lucrat la o firma ... Raysa94 Raysa94 Indemnizatie creștere copil Bună seara, Am lucrat la o firma 13 luni,mi-am dat demisia pe 28.07.2020,am avut pauza 2 luni și 15 zile ,la actualul loc de ... (vezi toată discuția)
Maternitate mmada28 mmada28 Buna seara. O lămurire va rog. In data de 8.10.2019 am fost nevoită sa îmi dau demisia de la locul de munca. La o săptămâna distanță am aflat ca sunt ... (vezi toată discuția)
Indemnizatie crestere copil AlinaT.O. AlinaT.O. Buna ziua, Am 1 an si 8 luni, consecutiv, de munca si mi-am dat demisia pentru a putea frecventa cursurile de postliceala sanitara (sunt la taxa). Peste vreo ... (vezi toată discuția)