Forum Discuţii juridice Securitate şi Sănătate în ... buna ziua ! cum inscriem in fisele SSM, dar mai ales ...
Discuție deschisă în Securitate şi Sănătate în Muncă (fost Protecţia Muncii)

buna ziua ! cum inscriem in fisele SSM, dar mai ales in cele ...

buna ziua !
cum inscriem in fisele SSM, dar mai ales in cele de SU, instruirea, respectiv instructajul introductiv general si la locul de munca pentru contractele part time?
multumesc !
Art. 80^1- Durata instruirii lucrătorilor în domeniul securității și sănătății în muncă, pentru fiecare dintre cele 3 faze prevăzute la art. 77 și pentru instruirea periodică efectuată suplimentar celei programate prevăzută la art. 98, nu va fi mai mică de 1 oră și se stabilește prin programul de instruire-testare elaborat la nivelul întreprinderii și/sau unității potrivit prevederilor art. 15 alin. (1) pct. 8, datat și aprobat de către angajator.
Indiferent de tipul de contract se respecta prevederile HG nr. 1425/ 2006 cu modificarile si completarile ulterioare, art.74-100, respectiv prevederile Ordin MAI nr. 712/ 2005 Vedeti aici: [ link extern ]
Detalii despre instruirea psi-su gasiti aici: [ link extern ]