Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Buna ziua, Acum 2 ani am cumparat pe firma o ...
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Buna ziua, Acum 2 ani am cumparat pe firma o garsoniera la parter ...

Buna ziua,
Acum 2 ani am cumparat pe firma o garsoniera la parterul unui bloc pe care am declarat o la Taxe si Impozite Locale ca si cladire nerezidentiala si platesc impozitul aferent.
In urma cu 3 luni am inchiriat garsoniera unei societati in vederea desfasurarii unei activitati de tratamente de intretinere corporala (si-a declarat punct de lucru). In urma unor controale ale institutiilor statului i-au comunicat ca nu isi poate desfasura activitatea in mod legal intrucat spatiul nu este incadrat ca spatiu comercial motiv pentru care mi-au solicit mie ca si proprietar schimbarea destinatiei imobilului. Cum pot face lucrul acesta?
Andreea9001, utilizator
Buna ziua,

Aici veți găsi informații:

[ link extern ] /

Cu stima.