avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 511 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Buna ziua. Va rog spuneti-mi cum as putea incadra ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Buna ziua. Va rog spuneti-mi cum as putea incadra indemnizatiile ...

Buna ziua. Va rog spuneti-mi cum as putea incadra indemnizatiile primite de catre consiliul de administratie a unui sindicat... ca venit asimilat cu aplicare impozit pe venit, cas, cas... ??

Alte discuții în legătură

Impozitare premii acordate din venitul sindicatului gabieru gabieru revin desi la postarea din mai nu am primit niciun raspuns. poate de data asta trezesc interesul cuiva. conform art 25, litera e) din legea 62/2011, ... (vezi toată discuția)
Intrebare - scutiri de taxe si impozite pentru persoane cu handicap ContSters318104 ContSters318104 In perioada august 2013-martie 2014 am avut un venit din unele servicii prestate prin intermediul internetului in valoare de aproximativ ... (vezi toată discuția)
Munca suplimentara - compensare cu timp liber corespunzator -evidentiere/proba in documente Taisa Taisa Buna ziua si LA MULTI ANI!, tuturor :) Rog sa ma lamureasca si pe mine cineva cu privire la munca suplimentara. Cum se evidentiaza, cap-coada?? Ce ... (vezi toată discuția)