avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 506 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Buna ziua, As dori sa va intreb cum se aplica ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Buna ziua, As dori sa va intreb cum se aplica propririle pe cont ...

Buna ziua,
As dori sa va intreb cum se aplica propririle pe cont ,un salariat are rate bancare dar s-a instituit si o proprire pentru o alta datorie ,in aceste caz care este procentajul si la care suma se aplica, se ia in considerare si rata de credit ipotecar?
Multumesc anticipat !
Cel mai recent răspuns: Dapix , utilizator 08:04, 9 August 2022
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Nu se ține cont de alte obligații alr debitorului. La o singura poprire se va reține 33% din venitul net,
Ultima modificare: Marți, 9 August 2022
Dapix, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Credite yoona yoona Cine vrea sa ma ajute? Am primit la servici o proprire de la o banca unde am un credit de 6.212,00 lei ,pt care nu am reusit sa mai platesc rata din august ... (vezi toată discuția)
O întrebare despre poprire dacă se plătește și pensie de întreținere exu exu Buna ziua am o intrebare am o pensie alimentare de 250 de lei pe care ii dau din mana si mia venit proprire pe salar de la un vechi credit neplatit cum se ... (vezi toată discuția)
Poprire salariu pascanu pascanu daca am primit din partea executorului judecatoresc poprire pe salariu si eu am rate la banci datorate unor achizitii de bunuri, rate ce le paltesc cash pe ... (vezi toată discuția)