Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Am o întrebare cum pot sa verific daca matusa mia ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Am o întrebare cum pot sa verific daca matusa mia stricat actele ...

Am o întrebare cum pot sa verific daca matusa mia stricat actele și casa se afla in alt oraș cu terenul,în scris prin notariat sa fac din acel oraș sau din orașul meu sa verific.
Ce a facut de zici ca poate ti-a stricat actele? In ce sens le-a stricat? A cui e casa?
Online, poti sa obtii un extras de carte funciara.
Nu ai ce cauta la notar ca el nu tine evidenta imobilelor.
Nu are cum sa le "strice" de una singura (decât dacă v-a făcut testament).
Dacă ați încheiat un contract, "stricatul" nu se poate face decât în instanță, ocazie cu care ați fi fost citata si dvs și ați fi aflat sigur.
raluk0207, utilizator