avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 348 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Am o întrebare cum pot sa verific daca matusa mia ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Am o întrebare cum pot sa verific daca matusa mia stricat actele ...

Am o întrebare cum pot sa verific daca matusa mia stricat actele și casa se afla in alt oraș cu terenul,în scris prin notariat sa fac din acel oraș sau din orașul meu sa verific.
Cel mai recent răspuns: raluk0207 , utilizator 21:14, 14 August 2022
Ce a facut de zici ca poate ti-a stricat actele? In ce sens le-a stricat? A cui e casa?
Online, poti sa obtii un extras de carte funciara.
Nu ai ce cauta la notar ca el nu tine evidenta imobilelor.
Nu are cum sa le "strice" de una singura (decât dacă v-a făcut testament).
Dacă ați încheiat un contract, "stricatul" nu se poate face decât în instanță, ocazie cu care ați fi fost citata si dvs și ați fi aflat sigur.
Ultima modificare: Duminică, 14 August 2022
raluk0207, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Mostenire Tinanuta Tinanuta Tata vitreg decedat, prin testament imi lasa toata averea lui mobila si imobila care la randul lui a mostenit-o de la mama lui, dar are un teren al carui titlu ... (vezi toată discuția)
Știu că contractul de donație fara clauza nu se strica dar ... Magie1 Magie1 Știu că contractul de donație fara clauza nu se strica dar daca are o clauză se poate strica la notariat,apoi vine certificat moștenitor și ... (vezi toată discuția)
Am găsit testamentul care l-a făcut mătușa in anul 2000 scrie ... Magie1 Magie1 Am găsit testamentul care la făcut mătușa in anul 2000 scrie testament că toate bunurile ei mobile și imobile ce vor regăsi în patrimoniul ei la ... (vezi toată discuția)