Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... E infractiune sau nu?
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

E infractiune sau nu?

Se considera infractiune daca ti-ai atins organul genital prin pantaloni fara ca acesta sa fie expus?
Scopul, locul, durata...astea fac diferenta.
Scop-infecție urinară
Loc- in magazin
Durata - in repetate rânduri

Doar am fost avertizat de un portar sa nu mai fac asta și mi-a fost vizualizat bonul de plata.
Nu am fost legitimat de absolut nimeni , se poate crea un caz pe aceasta situație?

gi-jane2 a scris:

Scopul, locul, durata...astea fac diferenta.

Tratati-va infectia si nu veti mai avea probleme
Mulțumesc de sfat.

Sunt curios dacă ei cei de la magazin ar putea escalada situația , deoarece nu as dori sa primesc citații sau alte lucruri de genul.

Personalul magazinului are voie sa folosească datele de pe card pentru a ma legitima și a se discuta ulterior cu poliția? Sau ar fi trebui sa se întâmple totul atunci pe loc?

gi-jane2 a scris:

Tratati-va infectia si nu veti mai avea probleme

nu va mai ganditi la asta, daca era sa se intample ceva, se intampla atunci.
ati avut o problema asemanatoare si acum 2 ani, infectia aia pare serioasa <)