avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 547 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită În anul 2015 am girat pentru o rudă un împrumut ...
Discuție deschisă în Executare silită

În anul 2015 am girat pentru o rudă un împrumut IFN. Nu a ...

În anul 2015 am girat pentru o rudă un împrumut IFN. Nu a plătit împrumutul, iar în 2018 am fost executați silit (împreună cu încă 2 persoane). Am plătit tot ce a fost de plătit. Rudă a plecat în străinătate încă din 2016. Nu are nimic pe numele ei în țară. S-a scuzat permanent că trece prin divorț și este întreținută de Crucea Roșie Spania. De curând, am aflat că s-a angajat. Nu are de gând să plătească nimic din urmă, cu toate că suma se ridică la aproximativ 3000 de euro. Se poate realiza o executare silită în străinătate? S-a prescris fapta? Vă mulțumesc, în avans, pentru răspunsuri!
Ultima modificare: Marți, 16 August 2022
theorhye, utilizator

Alte discuții în legătură

Card debit Florentina Nitu Florentina Nitu Buna ziua, Am avut un card de debit la BRD . In anul 2016 am primt o instiIntare de la firma EKOS ca am de achitat 3000 de lei.Cardul este din 2005.Va rog ... (vezi toată discuția)
Credit neplatit de 3 ani. executare fara bunuri, se prescrie? apgabriela apgabriela Buna ziua, Am facut un credit de 5 ani in 2013 de aproximativ 12000 de lei care a fost platit timp de un an. Eu am plecat din tara imediat dupa ce am facut ... (vezi toată discuția)
Buna seara! Valentinag Valentinag In septembrie 2018 am incheiat un contract cu Ferratum IFN, care, ulterior, a fost declarat scadent anticipat in ianuarie 2019 cu suma de 3518 lei si mandatat ... (vezi toată discuția)