Forum Discuţii juridice Executare silită În anul 2015 am girat pentru o rudă un împrumut ...
Discuție deschisă în Executare silită

În anul 2015 am girat pentru o rudă un împrumut IFN. Nu a ...

În anul 2015 am girat pentru o rudă un împrumut IFN. Nu a plătit împrumutul, iar în 2018 am fost executați silit (împreună cu încă 2 persoane). Am plătit tot ce a fost de plătit. Rudă a plecat în străinătate încă din 2016. Nu are nimic pe numele ei în țară. S-a scuzat permanent că trece prin divorț și este întreținută de Crucea Roșie Spania. De curând, am aflat că s-a angajat. Nu are de gând să plătească nimic din urmă, cu toate că suma se ridică la aproximativ 3000 de euro. Se poate realiza o executare silită în străinătate? S-a prescris fapta? Vă mulțumesc, în avans, pentru răspunsuri!
theorhye, utilizator