avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 145 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna dimineata. Am un angajat pensionar (decizie de ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna dimineata. Am un angajat pensionar (decizie de pensionare ...

Buna dimineata. Am un angajat pensionar ( decizie de pensionare cu cod N23) si CIM de 4ore. Se incadreaza la plata taxelor pt salariul minim pe economie, sau intra in categoria exceptiilor?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 12:39, 18 August 2022
Intra in categoria exceptiilor.
Ultima modificare: Joi, 18 August 2022
Cornel Vasile, Consilier juridic

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contributii pensionar grad 3 invaliditate happyosu happyosu Vreau sa angajez un pensionar pe caz de boala Gradul 3 de invaliditate cu drept de munca 4 ore. Ce taxe trebuie sa platesc pentru salariul de 950 ron in ... (vezi toată discuția)
Codul muncii ONELIN ONELIN Care credeti ca este rationamentul pentru care legiuitorul a modificat prin legea nr.49/2010, litera d) a art.56 din Codul Muncii? Cum inceteaza CIM in cazul ... (vezi toată discuția)
Decizie de pensionare, cum ar trebui procedat? maiamaria maiamaria buna dimineata. Am un salariat caruia i-a venit decizia de pensionare- PLV. In noul cod al muncii este mentionat ca activitatea inceteaza la data comunicarii ... (vezi toată discuția)