avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 191 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Copilul adoptat a fost nascut in orasul X , parintele ...
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Copilul adoptat a fost nascut in orasul X , parintele adoptator ...

Copilul adoptat a fost nascut in orasul X , parintele adoptator are domiciliul in orasul Y, pe certificatul de nastere al copilului dupa adoptie, la locul nasterii care oras va fi trecut?
Cel mai recent răspuns: Justitiarul711 , utilizator 13:22, 2 Octombrie 2022
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
In certificat ramane locul nasterii in care s-a nascut.
x

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Se pot modifica parintii in certificatul de nastere? felixtm felixtm Buna doresc sa ajut pe cineva si de aceea va rog sa imi raspunde-ti la o intrebare. X si Y au facut un copil desi femeia Y inca nu terminase procesul de ... (vezi toată discuția)
Pasi pentru a afla daca cineva a fost adoptat Bogdan8421 Bogdan8421 Care sunt pasii care trebuie facuti de catre o persoana matura (38 de ani) pentru a afla daca fost adoptata sau nu? Nu este nevoie a se afla identitatea ... (vezi toată discuția)
Adoptie nastase.cris nastase.cris Buna ziua, As dori sa stiu care este actul doveditor al unei adoptii? Va prezit un caz concret ... Sotia mea (nascuta in 1975) a fost adoptata in anul ... (vezi toată discuția)