Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Copilul adoptat a fost nascut in orasul X , parintele ...
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Copilul adoptat a fost nascut in orasul X , parintele adoptator ...

Copilul adoptat a fost nascut in orasul X , parintele adoptator are domiciliul in orasul Y, pe certificatul de nastere al copilului dupa adoptie, la locul nasterii care oras va fi trecut?
In certificat ramane locul nasterii in care s-a nascut.
x