Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Bună seara, exista cumva vreo posibilitate dacă a ...
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Bună seara, exista cumva vreo posibilitate dacă a decedat mama ...

Bună seara,exista cumva vreo posibilitate dacă a decedat mama și copilului meu i se expira cartea de identitate,adresa din buletin o are acolo unde a locuit mama mea adică bunica ei...este suficienta proba cu certificatul de deces ,ptr a-si putea preschimba buletinul tot la aceeași adresa?
Buna ziua, nu cred, va trebuie certificat de mostenitor intrucat proprietarul trebuie sa dea si o declaratie de luare in spatiu.
Daca copilul dvs. este minor nu aveti nevoie de act de spatiu. Dovada se face cu cartea dvs. de identitate, pentru copii pana in 18 ani. Daca dvs. aveti in buletin adresa mamei si copilul va avea in actul sau adresa dvs., adica implicit a mamei dvs.