Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Divortul pe cale notariala in care exista intelegerea ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Divortul pe cale notariala in care exista intelegerea platii ...

Divortul pe cale notariala in care exista intelegerea platii a 1/4 din salariu pentru intretinere copil este titlu executoriu sau necesita un drum la un executor judecatoresc?
~ Conținut șters la cerere ~
Da este titlu executoriu (nu mai este nevoie de o hotarare judecatoreasca), insa - daca nu este executat de buna voie - ajungeti tot la un executor judecatoresc, singurul in masura sa desfasoare recuperarea prin executare silita.