Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Bună ziua, sunt funcționar public într-o primărie ...
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Bună ziua, sunt funcționar public într-o primărie iar domnul ...

Bună ziua,sunt funcționar public într-o primărie iar domnul secretar ne-a comunicat faptul că nouă functionarilor publici nu ne vor creste cu 1/4 din diferenta...... deoarece nu suntem cuprinsi în OUG115/2022.ESTE ADEVARAT SAU NU? Mulțumesc anticipat.
Absolut adevărat. Personalul din administrația publică locală nu are salarii de bază, ci niște coeficienți stabiliți de Consiliul local în funcție de indemnizația viceprimarului, care se înmulțesc cu salariul minim brut pe economie (momentan cel din 2018).
Multumesc