avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 545 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Salut, îmi poate explica cineva ce este coeficientul ...
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Salut, îmi poate explica cineva ce este coeficientul de salarizare ...

Salut, îmi poate explica cineva ce este coeficientul de salarizare în cadrul funcțiilor publice?
Cel mai recent răspuns: Kyandra , moderator 15:31, 19 Aprilie 2023
Este cifra cuprinsă între 1 și 9 (în funcție de coeficientul acordat viceprimarului localității respective), stabilită prin hotărâre a consiliului local pentru fiecare funcție publică locală în parte, care înmulțită cu salariul de baza minim brut pe țară dă salariul unui funcționar public din administrația publică locală

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Bună ziua, sunt funcționar public într-o primărie iar domnul ... florin.ilies florin.ilies Bună ziua,sunt funcționar public într-o primărie iar domnul secretar ne-a comunicat faptul că nouă functionarilor publici nu ne vor creste cu 1/4 din ... (vezi toată discuția)
Buna ziua , ce salariu ar trebui să aibă o persoana cu studii ... Marian0055 Marian0055 Buna ziua , ce salariu ar trebui să aibă o persoana cu studii superioare de lunga durata, licența și master în administrație publică intr o primărie de ... (vezi toată discuția)
Salariu functionari publici 2019 Maryana@ Maryana@ Cum se va calcula salariul functionarilor publici din administratia publica locala incepand cu ianuarie 2019, se va calcula raportat la 2350 in cazul celor cu ... (vezi toată discuția)