Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Salut, îmi poate explica cineva ce este coeficientul ...
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Salut, îmi poate explica cineva ce este coeficientul de salarizare ...

Salut, îmi poate explica cineva ce este coeficientul de salarizare în cadrul funcțiilor publice?
Este cifra cuprinsă între 1 și 9 (în funcție de coeficientul acordat viceprimarului localității respective), stabilită prin hotărâre a consiliului local pentru fiecare funcție publică locală în parte, care înmulțită cu salariul de baza minim brut pe țară dă salariul unui funcționar public din administrația publică locală