Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Este vorba de infiintarea unui PFA.
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Este vorba de infiintarea unui PFA.

Buna ziua,

Este vorba de infiintarea unui PFA. Codurile CAEN vizate sunt 6201 si 7410. Pentru 7410 exista experienta in munca ce poate dovedi expertiza, insa pentru 6201 e posibil sa fie nevoie de putina lupta.

In cazul in care pentru 6201 va trebui urmat curs acreditat, sau alta solutie pe care care va aparea in proces - care va dura, in timpul in care PFA este activ doar cu 7410, se pot folosi resurse externe pentru dezvoltarea paginilor web?

Pe scurt, se poate folosi un freelancer/colaborator pentru a programa paginile web, PFA creand doar designul cf. codului CAEN aprobat?

Multumesc!
george-neagu, moderator