Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Bună ziua, Mă interesează să știu dacă pot ...
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Bună ziua, Mă interesează să știu dacă pot obține pensie ...

Bună ziua,

Mă interesează să știu dacă pot obține pensie de urmaș dacă nu am depus actele până acum.
Copilul născut în 2013 cetățean român
Tata decedat 2015 cetățean turc
Tatăl a lucrat în România câțiva ani, declarând venit la anaf, dar și în Turcia.
Pentru Turcia, am nevoie de transcrierea certificatului de naștere a minorului?
Pentru România cui ma pot adresa? Ma gândesc ca ar fi mai simplu..
Mai se poate obține pensie de urmaș deși au trecut 7 ani?
Cum pot proceda?
Mulțumesc
Cereti pensie de urmas la casa de pensii din Turcia.