Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Problema contract prestari servicii intre firma UK si ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Problema contract prestari servicii intre firma UK si RO in care sunt asociat majoritar

Sunt asociat majoritar intr-o companie din UK si asociat unic intr-un SRL din Romania.

As vrea sa inchei un contract de prestari servicii astfel incat compania din UK sa plateasca compania din Romania.

Este vreo problema? Care ar fi implicatiile?
Multumesc.
Daca nu se încalcă legea penală nu vad sa existe probleme juridice.

Scris din București 2022
Buna ziua,

Calitatea de prestator o are societatea infiintata in MAREA BRITANIE, beneficiar este societatea cu raspundere limitata, infiintata in ROMANIA.

Contractul de prestari servicii trebuie sa respecte legislatia romana, cata vreme serviciile sunt prestare in ROMANIA.

Apelati la un specialist, pentru a concepe contractul de prestari servicii.