Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Suma de plata ANAF
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Suma de plata ANAF

Buna ziua,
ANAF imi imputa suma de 3500 lei reprezentand ”sume IV si CAS/CASS-PF, in curs de distribuire”
Ce pot face in acest caz? Precizez ca nu sunt angajat in prezent.
Exista si posibilitatea platii in transe, rate etc?
Unde sa ma adresez?
Multumesc
Buna seara, exista ordinul ANAF 1767 din 02.11.2021 privind esalonarea platilor simplificata. Mergeti la ANAF si cereti sa vi se aprobe o astfel de esalonare pe maxim 12 luni. Insa trebuie sa va grabiti pentru ca fiecare zi care trece inseamna ca vi se vor calcula majorari si penalitati. Multa bafta!