Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Adeverinta stagiu cotizare sanatate
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Adeverinta stagiu cotizare sanatate

Buna ziua,
Mi se cere la angajare - adeverinta cu stagiul de cotizare la sanatate de la ultimul loc de munca.
Asigurarea de sanatate nu a fost platita din 2018 de cand numai lucrez ca anngajat la respectivul loc de munca.
Ce pot face in acest caz.
Multumesc
Cred ca va cere adeverinta cu numărul de zile de concediu medical.
Nu. Chiar asa scrie negru pe alb: Adeverinta cu stagiul de cotizare la sanatate de la ultimul loc de munca

Cornel Vasile a scris:

Cred ca va cere adeverinta cu numărul de zile de concediu medical.