avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 388 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Adeverinta stagiu cotizare sanatate
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Adeverinta stagiu cotizare sanatate

Buna ziua,
Mi se cere la angajare - adeverinta cu stagiul de cotizare la sanatate de la ultimul loc de munca.
Asigurarea de sanatate nu a fost platita din 2018 de cand numai lucrez ca anngajat la respectivul loc de munca.
Ce pot face in acest caz.
Multumesc
Cel mai recent răspuns: Avadrian , utilizator 14:02, 2 Octombrie 2022
Cred ca va cere adeverinta cu numărul de zile de concediu medical.
Nu. Chiar asa scrie negru pe alb: Adeverinta cu stagiul de cotizare la sanatate de la ultimul loc de munca

Cornel Vasile a scris:

Cred ca va cere adeverinta cu numărul de zile de concediu medical.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Adeverinta stagiu cotizare cas ContSters373063 ContSters373063 Buna ziua, Ma confrunt cu o problema, tocmai am semnat contractul de angajare pt un nou loc de munca ce imi cere printre multele acte de adus si adeverinta ... (vezi toată discuția)
Refuz plata concediu medical Andreea1711 Andreea1711 Buna ziua, Am urmatoarea situație, fostul angajator nu imi elibereaza adeverinta cu cotizatiile, ma tot amana, la actualul loc de munca lucrez de 3 luni de ... (vezi toată discuția)
Adeverințe pt fostul angajat AndreeaCristina86 AndreeaCristina86 Bună ziua! Am nevoie de o informație. De la fostul loc de muncă mi s-a dat adeverința de vechime. După 2 luni jumătate la noul loc de muncă îmi cere ... (vezi toată discuția)