Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Vânzare-cumpărare autovehicul ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Vânzare-cumpărare autovehicul Salutări! Am o situație destul de complicata. Vreau sa vând ...

Salutări! Am o situație destul de complicata. Vreau sa vând un autoturism categoria B dar nu dețin o împuternicire de la proprietar pentru a avea dreptul de a o vinde. Țin sa menționez că proprietarul mașini este mama mea dar ea nu se află in țară iar costurile pentru a întocmi o împuternicire din Germania sunt destul de ridicate. Există o altă metodă prin care aș putea vinde mașina? ( mama mea nu are cum sa se întoarcă in țară mai devreme de 3-4 luni iar dorința mea este de a vinde autoturismul înainte de acest termen). Multumesc frumos!
In speta ,unica varianta legala de tranzactionat dreptul de propriette asupra bun mobil este procura autentificata din partea proprietarului in favoarea dv