Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Unde pot găsi un notar public care se deplasează la ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Unde pot găsi un notar public care se deplasează la domiciliu ...

Unde pot găsi un notar plublic care se deplasează la domiciliu ?
Contactati birourile notariale din orasul in care locuiti.
În general notarii se feresc de astfel de deplasări din varii motive iar cei care o fac au onorariile destul de mari,în Buc de ex 800-1000 de lei deplasarea pt o declarație notariala.Intrebati în mai multe locuri,sunați la mai multe birouri etc.
Socrul meu, nedeplasabil, dorește să facă o procură/împuternicire pentru soția/fiul său., pentru a-l reprezenta la furnizorul de energie electrică .
Vorbiți serios,1000 de lei pentru o procură la domiciliu??
Dacă subiectul nostru nedeplasabil are o pensie de 1600 lei pe lună, notarul îi cere 1000 de lei pentru o procură ?!

CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT a scris:

În general notarii se feresc de astfel de deplasări din varii motive iar cei care o fac au onorariile destul de mari,în Buc de ex 800-1000 de lei deplasarea pt o declarație notariala.Intrebati în mai multe locuri,sunați la mai multe birouri etc.

Sunați.la mai mulți notari din localitatea dvs și întrebați , dacă locuiți în Buc c am acestea sunt preturile,dacă locuiți în provincie ar trebui sa fie ceva mai mici dar șunt si notari mai putini..Personal am achitat 800 lei pt o declarație notariala luata la domiciliu unei persoane nedeplasabile..
cat de nedeplasabila e? poate imprumutati un scaun si merge transportata