avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 717 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Unde pot găsi un notar public care se deplasează la ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Unde pot găsi un notar public care se deplasează la domiciliu ...

Unde pot găsi un notar plublic care se deplasează la domiciliu ?
Cel mai recent răspuns: gi-jane2 , moderator 09:33, 8 Februarie 2023
Contactati birourile notariale din orasul in care locuiti.
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
În general notarii se feresc de astfel de deplasări din varii motive iar cei care o fac au onorariile destul de mari,în Buc de ex 800-1000 de lei deplasarea pt o declarație notariala.Intrebati în mai multe locuri,sunați la mai multe birouri etc.
Socrul meu, nedeplasabil, dorește să facă o procură/împuternicire pentru soția/fiul său., pentru a-l reprezenta la furnizorul de energie electrică .
Vorbiți serios,1000 de lei pentru o procură la domiciliu??
Dacă subiectul nostru nedeplasabil are o pensie de 1600 lei pe lună, notarul îi cere 1000 de lei pentru o procură ?!


CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT a scris:

În general notarii se feresc de astfel de deplasări din varii motive iar cei care o fac au onorariile destul de mari,în Buc de ex 800-1000 de lei deplasarea pt o declarație notariala.Intrebati în mai multe locuri,sunați la mai multe birouri etc.

2 din 2 utilizatori consideră
acest răspuns util
Sunați.la mai mulți notari din localitatea dvs și întrebați , dacă locuiți în Buc c am acestea sunt preturile,dacă locuiți în provincie ar trebui sa fie ceva mai mici dar șunt si notari mai putini..Personal am achitat 800 lei pt o declarație notariala luata la domiciliu unei persoane nedeplasabile..
cat de nedeplasabila e? poate imprumutati un scaun si merge transportata

Alte discuții în legătură

Certificat medico legal de la psihiatru simionescuirina simionescuirina O matusa imi lasa apartamentul, facem donatie cu uzufruct, mentionez ca are 90 ani si avem nevoie de certificat medicolegal, este valabil cel de la ... (vezi toată discuția)
Persoana handicap grav - asistență notariala anca@qui anca@qui Buna ziua, va rog sa ma ajutati cu un sfat pentru urmatoarea situatie: matusa mea (sora geamana tata) , varsta 75 ani, incadrata cu grad de handicap grav, ... (vezi toată discuția)
Vanzare- cumparare - proprietar cu dementa alzheimar Alicebrandusa Alicebrandusa Buna ziua. As dori sa va intreb care este procedura sigura (neatacabila in instanta) de a face un act de vanzare cumparare sau donatie (cu clauza de ... (vezi toată discuția)