Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Acordare tichete de masa la norma 1/2
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Acordare tichete de masa la norma 1/2

Bună ziua,dacă lucrez la stat cu norma întreaga și beneficiez de o norma de hrana supusa tuturor taxelor și impozitelor și doresc sa mai lucrez la privat cu o jumătate de norma,pot beneficia de tichete de masa dacă nu am funcția de baza la ei?
Va mulțumesc.
În cazul salariaților angajați în baza unui contract individual de muncă cu timp parțial, precum și în cazul cumulului de funcții, biletele de valoare, cu excepția tichetelor cadou și tichetelor culturale, pot fi acordate numai de către angajatorii unde salariații în cauză își au funcția de bază,