Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Perioada petrecută în armată (atunci când era ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Perioada petrecută în armată (atunci când era obligatorie-înainte ...

Perioada petrecută în armată (atunci când era obligatorie-înainte de revoluție) se consideră perioadă de contribuție pentru pensie? Mulțumesc!
Da.
Este stagiu asimilat si intra in calculul pensiilor de limita de varsta, respectiv de invaliditate.
Mulțumesc!