Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Impozit auto comodat
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Impozit auto comodat

Buna ziua,
In cazul unui contract de comodat auto, impozitul poate fi achitat de utilizatorul auto, daca este stipulat in contract. In aceasta situatie impozitul se plateste la autoritatea unde are domiciliul persoana care a dat in folosinta auto sau la domicilului utilizatorului auto?
multumesc
ana.protopopescu, utilizator
Doar proprietarul poate face modificări la primărie (direcția impozite și taxe) și sa plătească impozitul.
Toate obligatiile aferente bunului mobil se achita la unitatea administrativ fiscala unde este notat bunul mobil