Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Schimbare date CI
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Schimbare date CI

Buna ziua,

Daca Administratorul unei firme isi schimba CI - serie + domiciliu - trebuie sa modifice si Actul Constitutiv? Este, de asemenea, necesara inregistrarea la ONRC a modificarilor?

Multumesc!
Nu se mai schimba actul constitutiv ci doar mergeți la registrul comerțului pentru completarea unei declararatii de mențiuni.