Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Buna ziua! Pot fi amendata de către fisc pentru o ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Buna ziua! Pot fi amendata de către fisc pentru o suma care ...

Buna ziua! Pot fi amendata de către fisc pentru o suma care nu a întrat în contul meu?
Am depus o suma în contul unui domn, spunandu.mi ca pot câștiga o anumita suma de bani și când mi.a cerut taxa nu am mai trimis. Domnul mi.a spus ca voi fi amendata de fisc. Menționez faptul că în contul meu nu a întrat nicio suma.
Cred că este o escrocherie .
Ce părere aveți?
Deci, cum? Depuneati o suma in contul unuia si castigati o suma? Dvs realizați cum suna asta?
Si daca nu mai trimiteți, va amendeaza fiscul??
Ati fost inselata, sper ca nu ati pierdut prea mulți bani.
gi-jane2, moderator
Da, mi se spune ca voi primi o amenda mare de la fisc dacă nu depun o anumita suma ca taxa pentru transfer. Din fericire nu am pierdut mulți bani. M.am oprit la timp, dar mărturisesc ca m.a speriat puțin cu amenda.

gi-jane2 a scris:

Deci, cum? Depuneati o suma in contul unuia si castigati o suma? Dvs realizați cum suna asta?
Si daca nu mai trimiteți, va amendeaza fiscul??
Ati fost inselata, sper ca nu ati pierdut prea mulți bani.

Nu exista asa ceva.
Cum vorbiti? Poate il identifica politia, ar trebui sa faceti plangere.
Manuela Rășină, administrator
Cred ca îl voi bloca, cine știe ce îmi va mai scrie. Nu pot sa cred ca am fost atât de credula.

gi-jane2 a scris:

Nu exista asa ceva.
Cum vorbiti? Poate il indentifica politia, ar trebui sa faceti plangere.

Nu amenda e marea Dvs problema ci faptul ca sunteți naiva! Deosebit de naiva!