avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 513 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Buna ziua! Pot fi amendata de către fisc pentru o ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Buna ziua! Pot fi amendata de către fisc pentru o suma care ...

Buna ziua! Pot fi amendata de către fisc pentru o suma care nu a întrat în contul meu?
Am depus o suma în contul unui domn, spunandu.mi ca pot câștiga o anumita suma de bani și când mi.a cerut taxa nu am mai trimis. Domnul mi.a spus ca voi fi amendata de fisc. Menționez faptul că în contul meu nu a întrat nicio suma.
Cred că este o escrocherie .
Ce părere aveți?
Cel mai recent răspuns: cupon_valabil , utilizator 21:11, 8 Noiembrie 2022
5 din 5 utilizatori consideră
acest răspuns util
Deci, cum? Depuneati o suma in contul unuia si castigati o suma? Dvs realizați cum suna asta?
Si daca nu mai trimiteți, va amendeaza fiscul??
Ati fost inselata, sper ca nu ati pierdut prea mulți bani.
Ultima modificare: Vineri, 4 Noiembrie 2022
gi-jane2, moderator
Da, mi se spune ca voi primi o amenda mare de la fisc dacă nu depun o anumita suma ca taxa pentru transfer. Din fericire nu am pierdut mulți bani. M.am oprit la timp, dar mărturisesc ca m.a speriat puțin cu amenda.

gi-jane2 a scris:

Deci, cum? Depuneati o suma in contul unuia si castigati o suma? Dvs realizați cum suna asta?
Si daca nu mai trimiteți, va amendeaza fiscul??
Ati fost inselata, sper ca nu ati pierdut prea mulți bani.

Nu exista asa ceva.
Cum vorbiti? Poate il identifica politia, ar trebui sa faceti plangere.
Ultima modificare: Sâmbătă, 5 Noiembrie 2022
Manuela Rășină, administrator
Cred ca îl voi bloca, cine știe ce îmi va mai scrie. Nu pot sa cred ca am fost atât de credula.

gi-jane2 a scris:

Nu exista asa ceva.
Cum vorbiti? Poate il indentifica politia, ar trebui sa faceti plangere.

7 din 7 utilizatori consideră
acest răspuns util
Nu amenda e marea Dvs problema ci faptul ca sunteți naiva! Deosebit de naiva!

Alte discuții în legătură

Informatie catalinamaria15 catalinamaria15 Am depus o plangere la politie impotriva unui cetatean care ma ameninta,desi a fost sunat sa se prezinte la sectie pt.declaratii refuza sub diferite ... (vezi toată discuția)
Cum i.mi pot recupera banii..? Dana030887 Dana030887 Ma numesc Ioana,am avut un proces penal in Germania pe care l.am castigat,am fost despagubita cu 34.500£,dar banii nu i.am putut lua niciodata pentru ca omul ... (vezi toată discuția)
Amenda fantastica mefisto66 mefisto66 Uimitor. am venit la un magazin sa fac un retur la un produs..desigur ca nu sa produs nici un retur dar in timpul discutiei pe care o aveam cu managera ... (vezi toată discuția)