avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 164 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Buna ziua, echipa AvocatNet! Tin sa mentionez faptul ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Buna ziua, echipa AvocatNet! Tin sa mentionez faptul ca va multumesc ...

Buna ziua, echipa AvocatNet!

Tin sa mentionez faptul ca va multumesc anticipat si ca as dori sa va adresez o intrebare.

Care sunt demersurile legale pentru a depune o plangere penala impotriva unui profesor din cadrul unei scoli unde un copil de 12 ani, sustine ca a fost abuzat. de acesta?

Cel mai recent răspuns: Mihăilă Sebastian , Avocat 13:40, 7 Noiembrie 2022
Bună ziua!
Puteti depune fie la Parchetul Judecatoriei fie la Sectia de Politie, prin posta, email sau fax.
Cu stima!
Depuneti plangere la sectia de politie sau parchet

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Plangere penala pt. vatamare corporala in spital, de catre medic iulyu_s iulyu_s In urma unei nasteri intarziate de echipa medicala, copilul, acum de cateva luni, a ramas cu urmari grave. Problema s-a observat la nastere si ulterior am ... (vezi toată discuția)
Hot prins pe proprietate ContSters66930 ContSters66930 Buna ziua, Am urmatoarea intrebare/problema... Luni a fost prins la furat pe proprietatea parintilor mei un vecin, de catre alt vecin. Acesta a anuntat atat ... (vezi toată discuția)
Amenda abuziva davidescucostel davidescucostel Buna ziua . Problema este urmatoarea : In urma cu o luna , niste vecini au facut un mic gratar in gradina din spatele blocului . Prin bunavointa ... (vezi toată discuția)