Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... As vrea sa stiu daca pot trimite o scrisoare anonima ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

As vrea sa stiu daca pot trimite o scrisoare anonima catre judecatorie? ...

As vrea sa stiu daca pot trimite o scrisoare anonima catre judecatorie? fiindca am o persoana care ar vrea sa minta la judecatorie cu faptele pe care lea facut.
Puteti doar ca nu o sa o ia nimeni in seama
gi-jane2, moderator
Sesizările anonime nu au nici o valoare și nu sunt luate in considerare de nici o instituție.
CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT, Avocat
In conformitate cu disp OG nr 27/2002
Art. 7
Petiţiile anonime sau cele în care nu sunt trecute datele de identificare a petiţionarului nu se iau în considerare şi se
clasează, potrivit prezentei ordonanţe.

Pedala, eu as intreba altfel in locul tau. Daca nu este absolut necesar sa-ti pastrezi anonimitatea, pune o intrebare aici daca judecatorul poate sau este obligat la cererea ta sa-ti pastreze anonimitatea.