avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 526 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... As vrea sa stiu daca pot trimite o scrisoare anonima ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

As vrea sa stiu daca pot trimite o scrisoare anonima catre judecatorie? ...

As vrea sa stiu daca pot trimite o scrisoare anonima catre judecatorie? fiindca am o persoana care ar vrea sa minta la judecatorie cu faptele pe care lea facut.
Cel mai recent răspuns: cupon_valabil , utilizator 23:57, 8 Noiembrie 2022
Puteti doar ca nu o sa o ia nimeni in seama
Ultima modificare: Duminică, 6 Noiembrie 2022
gi-jane2, moderator
Sesizările anonime nu au nici o valoare și nu sunt luate in considerare de nici o instituție.
Ultima modificare: Duminică, 6 Noiembrie 2022
CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT, Avocat
In conformitate cu disp OG nr 27/2002
Art. 7
Petiţiile anonime sau cele în care nu sunt trecute datele de identificare a petiţionarului nu se iau în considerare şi se
clasează, potrivit prezentei ordonanţe.



Pedala, eu as intreba altfel in locul tau. Daca nu este absolut necesar sa-ti pastrezi anonimitatea, pune o intrebare aici daca judecatorul poate sau este obligat la cererea ta sa-ti pastreze anonimitatea.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Protectia datelor personale - in cazul unei sesizari. Mihaela_Popescu Mihaela_Popescu Buna ziua, Am rugamintea sa imi spuneti si mie daca in cazul dedpunerii unei sesizari o institutie este obligata prin lege sa imi pastreze anonimatul si sa ... (vezi toată discuția)
Munca la negru anonim666 anonim666 Am lucrat la o firma de paza, la negru, si m-au dat afara de curand. Vreau ca firma asta de paza sa primeasca un control dar direct de la ITM Bucuresti pentru ... (vezi toată discuția)
Sesizare anonima buna ziua! cum pot depune o sesizare anonima ... vitalsmart vitalsmart Sesizare anonima Buna ziua! Cum pot depune o sesizare anonima care sa nu fie clasata. Petitiile anonime sunt clasate in baza unei legi, lege care permite ... (vezi toată discuția)