avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 555 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Buna ziua, As dori sa stiu daca vreau sa ies anticipat ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Buna ziua, As dori sa stiu daca vreau sa ies anticipat la pensie ...

Buna ziua,
As dori sa stiu daca vreau sa ies anticipat la pensie trebuie sa-mi dau demisia de unde lucrez?
Multumesc!
Cel mai recent răspuns: alessssa , utilizator 10:38, 9 Noiembrie 2022
Da, după ce vi se admite cererea de pensionare anticipata.
Nu trebuie sa va dati demisia...c.i.m. va înceta de drept la data comunicării deciziei de pensionare anticipata .
Multumesc frumos!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Decizie pensionare si conventie ajofm Arion Ramona Arion Ramona In anul 2010, am luat cu conventie un angajat(pers peste 45 ani) si stiu ca suntem obligati sa il avem ca angajat 2 ani.Respectivul,a fost la Casa de Pensii si ... (vezi toată discuția)
Bună ziua, am primit și eu și cei de la unitatea unde lucrez ... Berghezan Marioara Berghezan Marioara Bună ziua, am primit și eu și cei de la unitatea unde lucrez decizia de pensionare anticipată parțială în 15.02.2023. Aș dori să știu când trebuie ... (vezi toată discuția)
Incetarea cim - pensie anticipata partial valentinaanghel valentinaanghel Casa de pensii a trimis pe adresa de mail din D112 comunicare cu titlu informativ ca s-a emis decizia de admitere privind acordare pensie anticipata partial a ... (vezi toată discuția)