Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Buna ziua, As dori sa stiu daca vreau sa ies anticipat ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Buna ziua, As dori sa stiu daca vreau sa ies anticipat la pensie ...

Buna ziua,
As dori sa stiu daca vreau sa ies anticipat la pensie trebuie sa-mi dau demisia de unde lucrez?
Multumesc!
Da, după ce vi se admite cererea de pensionare anticipata.
Nu trebuie sa va dati demisia...c.i.m. va înceta de drept la data comunicării deciziei de pensionare anticipata .
Multumesc frumos!