avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 174 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... ajutor detinut decedat
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

ajutor detinut decedat

Buna ziua, daca un detinut moare. in timp ce isi ispaseste pedeapsa, dar moare la un spital, deoarece starea de sanatate s-a agravat, imi puteti spune va rog, familia acestuia, nu veneficiaza, din partea penitenciarului, de vreun ajutor material, de inmormantare?
Cel mai recent răspuns: Alexandrarares , utilizator 18:34, 8 Noiembrie 2022
Buna seara!
Dupa cate stiu eu,penitenciarele nu au calitatea de a acorda ajutor de inmormantare.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cum pot afla in ce inchisoare isi ispaseste pedeapsa o persoana? igoac igoac Buna seara ! Imi puteti spune va rog frumos , cum pot afla unde a fost transferata o persoana care a fost judecata la Tribunalul Calarasi in ziua de ... (vezi toată discuția)
Crima? tytovici tytovici am o informatie ca tatal meu ar fi arestat pentru crima in judetul hunedoara. cum pot sa aflu daca e adevarat? (vezi toată discuția)
Transferare la alt penitenciar paula_rodica paula_rodica Buna seara! Sotul meu este inchis in penitenciarul Baia-Mare cu o pedeapsa de 2 ani,iar el are domiciliu la cluj-napoca,cum se poate transfera la ... (vezi toată discuția)