Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... ajutor detinut decedat
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

ajutor detinut decedat

Buna ziua, daca un detinut moare. in timp ce isi ispaseste pedeapsa, dar moare la un spital, deoarece starea de sanatate s-a agravat, imi puteti spune va rog, familia acestuia, nu veneficiaza, din partea penitenciarului, de vreun ajutor material, de inmormantare?
Buna seara!
Dupa cate stiu eu,penitenciarele nu au calitatea de a acorda ajutor de inmormantare.