Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Cum se stabileste vinovatia (pt asigurare) in ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Cum se stabileste vinovatia (pt asigurare) in urmatoarea situatie ...

Cum se stabileste vinovatia (pt asigurare) in urmatoarea situatie de accident : A schimba banda fara sa se asigure ; B accelereaza sa nu-l lase pe A sa se bage in fata lui . Va multumesc!
A nu s-a asigurat.

kromm a scris:

Cum se stabileste vinovatia (pt asigurare) in urmatoarea situatie de accident : A schimba banda fara sa se asigure ; B accelereaza sa nu-l lase pe A sa se bage in fata lui . Va multumesc!