Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Vreau sa deschid un salon de înfrumusețare.
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Vreau sa deschid un salon de înfrumusețare.

Am un apartament renovat recent în care nu locuiește nimeni, as dori sa știu dacă exista vreo șansă să primesc aprobarile necesare pentru a deschide un salon de înfrumusețare, ținând cont ca apartamentul se afla la etajul 4.
george-neagu, moderator
Cu siguranta o sa ai nevoie de acordul vecinilor, deci...

Andrydeea a scris:

Am un apartament renovat recent în care nu locuiește nimeni, as dori sa știu dacă exista vreo șansă să primesc aprobarile necesare pentru a deschide un salon de înfrumusețare, ținând cont ca apartamentul se afla la etajul 4.

Independent de acordul vecinilor (greu de crezut, și în opinia mea, că l-ați obține), un salon la etajul 4 nu ar atrage prea multe cliente.
Și nici profesioniste care să lucreze acolo. Doar cineva care are deja clientelă formată, în care să aibă încredere absolută că vine oriunde s-ar muta, ar avea curaj să se mute acolo.
Greu de crezut ca asociatia de proprietari si vecinii vor da acordul ca permanent sa existe trafic persoane=
deranj,zgomot,murdarie cale de acces