avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 552 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Vreau sa deschid un salon de înfrumusețare.
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Vreau sa deschid un salon de înfrumusețare.

Am un apartament renovat recent în care nu locuiește nimeni, as dori sa știu dacă exista vreo șansă să primesc aprobarile necesare pentru a deschide un salon de înfrumusețare, ținând cont ca apartamentul se afla la etajul 4.
Ultima modificare: Duminică, 13 Noiembrie 2022
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 09:48, 13 Noiembrie 2022
Cu siguranta o sa ai nevoie de acordul vecinilor, deci...

Andrydeea a scris:

Am un apartament renovat recent în care nu locuiește nimeni, as dori sa știu dacă exista vreo șansă să primesc aprobarile necesare pentru a deschide un salon de înfrumusețare, ținând cont ca apartamentul se afla la etajul 4.

Independent de acordul vecinilor (greu de crezut, și în opinia mea, că l-ați obține), un salon la etajul 4 nu ar atrage prea multe cliente.
Și nici profesioniste care să lucreze acolo. Doar cineva care are deja clientelă formată, în care să aibă încredere absolută că vine oriunde s-ar muta, ar avea curaj să se mute acolo.
Greu de crezut ca asociatia de proprietari si vecinii vor da acordul ca permanent sa existe trafic persoane=
deranj,zgomot,murdarie cale de acces

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Schimbarea destinatiei si aspectului locuintei fara acordul proprietarilor direct afectati MishaH MishaH Buna ziua! Locuiesc la primul etaj dintr-un bloc de locuinte de patru nivele. La parterul blocului - sub apartamentul meu, in urma cu cativa ani, ... (vezi toată discuția)
Buna dimineața! probleme cu vecinii!!! de 3 ani m-am mutat într-un ... florinpetroi florinpetroi Buna dimineața! Probleme cu vecinii!!! De 3 ani m-am mutat într-un alt apartament. Din prima seara dupa (semnarea actelor) când am fost sa inspectam ... (vezi toată discuția)
Vecina deranjata de mine rylalex rylalex Buna ziua! De aproape 20 ani locuiesc intr-un apartament in centrul orasului si m-am inteles mereu foarte bine cu toti vecinii. Obisnuiam sa petrecem de ... (vezi toată discuția)