avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 193 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... In urma unui control ANAF (inca ...dupa 10 luni) la ...
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

In urma unui control ANAF (inca ...dupa 10 luni) la finalizarea ...

In urma unui control ANAF(inca ...dupa 10 luni) la finalizarea acestuia si desigur a primirii sanctiunii...daca va fi contestat procesul verbal si implicit sanctiunea in instanta,pe durata procesului societatea isi va putea desfasura activitatea,se va lune poprire pe bunurile acesteia?
Se recomanda achitarea sanctiunuilor si apoi contestarea procesului verbal?
Multumesc!

Alte discuții în legătură

Control si amenda itm 2012 danaradu90 danaradu90 Buna ziua ! Am avut un control la firma de la ITM in luna octombrie anul trecut in urma caruia am primit amenda. Am semnat si primit procesul verbal de ... (vezi toată discuția)
Nu inteleg solutionarea unui proces personal lucinsky lucinsky Buna ziua. Va rog respectuos sa ma ajutati cu interpretarea unei solutii primite de curand intr-un proces cu ANAF, in care am fost implicata ca ... (vezi toată discuția)
Contestatie pv de contraventie Mihaelatm Mihaelatm Pentru contestarea unui pv de contraventie , cum trebuie procedat ?: 1) se achita pv si se depune contestatia? sau 2) se achita pv in urma depunerii ... (vezi toată discuția)