Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Furt in Brașov
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Furt in Brașov

Buna ziua.

Am 19 ani, sunt studenta la Cluj si pe data de 11 august am facut o mare prostie si am fost prinsa in Stradivarius, deoarece am furat din Bershka:)). (da, e complicat) deci am furat o pereche de pantaloni trening in valoare de 40 de lei.
Alaltăieri am primit o scrisoare "ÎNȘTIINȚARE" : "Sunteți in drept, să vă prezentați după 4 zile lucrătoare de la afişarea prezentei, dar nu mai mult de 15 zile de la afişare, pentru Inmanaren soluției".
Întrebările mele sunt: Ce este mai exact asta? Ce o să întâmplă? Ar trebui să merg cu avocat?Stiți cumva care sunt sancțiunile?

Mulțumesc anticipat!
o
szenyaa, utilizator
Bună ziua!
E posibil să fie ordonanța de clasare (e de bine. Se inchide dosarul)). Mergeti să ridicați documentul așa cum scrie în înștiințare.
Cu stima,
Avocat Simon Sebastian
Mergeti sa ridicați actele comunicate.
Daca aveti avocat discutati cu acesta.

Nu cred ca este clasare dar discutati cu avocatul sau cautati avocat ca sa va lămuriți cu actele în fața.

Este bine sa stiti ca legea va da dreptul de a plăti avocat doar pentru o consultatie juridica si nu sa îl angajati obligatoriu pentru proces.
În acest fel avocatul va putea analiza actele în mod legal

Scris din București 2022
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat