Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Retur online
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Retur online

Buna ziua. Am comandat un produs online si doresc sa il returnez. Stiu ca il pot returna in 14 zile insa stiam ca vanzatorul va plati transportul produselor in cazul unui retur. Totusi in Politica De Retur de pe site este mentionat faptul ca eu voi achita transportul, acesta fiind 250 RON. Cand a venit coletul transportul a fost 80 RON. Vanzatorul stabileste politica de retur sau este o legislatie ce asigura asta? Multumesc
Buna ziua!
Aveti posibilitatea sa returnati produsul in termen de 14 zile indiferent de motiv,dar nu sunt obligati sa va plateasca transportul returului.De regula este afisat pe site conditiile returului.
Buna seara,multumesc.Sunt depuse toate adeverintele dar nu au fost luate in calcul veniturile suplimentare reprezentand ore supl.,prime,etc.,Presupun ca doar prin instanta,cum am citit pe aici.O seara frumoasa.