Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Scutire de impozit auto (OG105/1999 republ.) se aplica ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Scutire de impozit auto (OG105/1999 republ.) se aplica si daca ...

Scutire de impozit si taxe auto (OG105/1999 republ.) se aplica si daca folosesc o masina cu contract de comodat in care am stipulat ca ma oblig sa achit impozitele si locul de parcare? Multumesc.
sch1, utilizator
Nu se aplică, trebuie să fiți proprietar.
Pentru a beneficia de facilitatea scutirii d etaxe si impozit este necesar sa detineti calitatea de proprietar asupra bunului mobil,obligatue inexistenta in cazul dv